Cukrzyca – Kraków

Jest jedną z chorób cywilizacyjnych. Jest powodowana złym wydzielaniem lub działaniem insuliny. Często jest przyczyną zaburzeń lub niewydolności różnych narządów przede wszystkim nerek, nerwów, serca, naczyń krwionośnych i oczu. Wszystkie postacie cukrzycy są spowodowane niezdolnością komórek beta do produkcji wystarczającej ilości insuliny. Cukrzyca posiada dwa typy. Typ 1 i typ 2. Cukrzyca jest również chorobą dotykającą kobiety w ciąży.

Stanowi ona jednak niebezpieczeństwo dla dziecka. Przyczyną tej dolegliwości jest insulinoodporność, która jest wywołana przez hormony łożyskowe takie jak hormon wzrostu oraz laktogen. Cukrzyca u kobiet w ciąży nasila się w trzecim trymestrze, gdy wymienione wyżej hormony posiadają wysoki poziom. Leczy się je za pomocą diety, a jeśli ona nie skutkuje to podaje się insulinę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>