Ćwiczenia odchudzą

Czasem sama dieta pozwoli zgubić zbędne kilogramy. Jednak w większości przypadków to nie wystarczy. Trzeba się dodatkowo wspomóc ćwiczeniami, które pomogą w odchudzaniu.  Ćwiczenia nie tylko pozwalają zgubić zbędne kilogramy, ale także poprawiają koordynację ruchową, wzmacniają nasze mięśnie, poprawiają sylwetkę a także mają bardzo  dobry wpływ na stawy. Ponadto poprawiają samopoczucie i pomagają w problemach ze snem. Redukują ryzyko wielu chorób takich jak choroby serca, cukrzyca, wysokie ciśnienie, rak piersi czy osteoporoza.

Najlepiej jest zapisywać swoje wyniki w dzienniku ćwiczeń i regularnie śledzić swoje postępy. Nie wystarczą jednak nieregularne ćwiczenia. Należy ćwiczyć i przynajmniej raz w tygodniu sprawdzać swoją wagę.  Ćwiczenia najlepiej jest wykonywać pod kierunkiem instruktora fitness. Można też samemu dobrać ćwiczenia oraz intensywność i częstotliwość ich wykonywania. Godzina dziennie ćwiczeń o średnim natężeniu to wystarczająco aby zachować zdrowie i zdrowe ciało Nie należy się forsować i przeciążać organizmu bo może to spowodować kontuzje lub inne problemy zdrowotne. Najlepiej wybrać czynności, które sprawiają nam przyjemność. Dobrze jest zacząć ćwiczenia od prostego spaceru. Można chodzić o każdej porze i w każdym miejscu. Bardzo dobrą motywacją do spacerów mogą są krokomierze.  Spacerować powinno się przynajmniej 30 minut dziennie przez 5 dni w tygodniu. Na początek można chodzić 3 razy w tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>