HOMEOPATIA

Homeopatia to bardzo kontrowersyjna nauka. Nie jest w żadnym stopniu akceptowana przez środowisko lekarskie, nawet pomimo wprowadzenia “leków” homeopatycznych na listę lekarstw w naszym kraju. Izba Lekarska w Polsce uznała przepisywanie przez dyplomowanych lekarzy leków homeopatycznych za naruszenie zasad etyki lekarskiej i zwyczajny błąd w sztuce. Twórcą całej dziedziny, jaką jest homeopatia był pewien niemiecki lekarz, miało to miejsce około roku 1750. Generalnie rzecz biorąc, na samym początku homeopatia traktowała specyfiki wytwarzane w jej ramach jako odpowiedniki niektórych trucizn. Założeniem było tworzenie roztworów, bardzo lekkich roztworów substancji, które sprzeczne są z praktykami lekarskimi.

Nowoczesna homeopatia zwraca się ku wykorzystaniu wody, cukru lub nawet alkoholu w terapiach leczniczych. Homeopatia nie jest z pewnością żadną nauką medyczną i nie ma specjalistów z tej dziedziny, w sensie, że nigdy nie utworzono takowej specjalizacji lekarskiej. Homeopatia działa chyba jedynie na zasadzie autosugestii, ponieważ specyfiki produkowane w jej ramach tak naprawdę nie posiadają żadnych właściwości leczniczych, mają raczej oddziaływać na umysł pacjenta, który wmawia sobie, że przyjmuje lekarstwo i na tej podstawie może wyzdrowieć. Prawdziwe jest również powiedzenie, że leczony 7 dni, a nie leczony tydzień. Każde przeziębienie przechodzi, wszystkie lekarstwa dostępne na naszym rynku mają jedynie łagodzić objawy przeziębienia, a ono i tak swoje musi potrwać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>