Kolorowe herbatki zwiększają metabolizm

Niektórzy dość sceptycznie podchodzą do odchudzających właściwości herbat. To słuszne, bo właściwości wspomagające trawienie herbaty zielonej czy spalające tłuszcz herbaty czerwonej, bez diety i ćwiczeń nigdy nie dadzą pożądanych efektów odchudzających. Jednak popijanie codziennie takiej herbatki na pewno pomoże nam nie przytyć. Warto więc odstawić wszystkie spożywane przez nas kolorowe napoje gazowane i zamienić je na herbatkę. Po pierwsze, unikniemy zbędnych kalorii, a po drugie, wypełniony herbatką żołądek nie będzie chciał jeść.  Nie jest tajemnicą, że herbatki zwiększają metabolizm. Mamy obecnie bardzo duży wybór herbat, które możemy kupić w supermarketach, sklepach zielarskich czy aptekach. Półki uginają się pod różnego rodzaju herbatkami ziołowymi.

W wyniku ich spożywania dochodzi do zwiększenia metabolizmu i szybszego spalania tkanki tłuszczowej. Herbatka nie wystarczy do zrzuceniu zbędnych kilogramów. Potrzebne jest do tego  równoczesne stosowanie diety redukującej oraz zwiększona aktywność fizyczna. Herbaty nie można traktować jako cudownego środka na odchudzanie, który momentalnie zredukuje zbędne kilogramy. Jest tylko wspomagaczem, dodatkiem do innych sposobów na odchudzanie. Nie warto jednak rezygnować z herbat. Na pewno picie ich przyniesie nam więcej korzyści niż zaniechanie ich stosowania. Można wybrać sobie jeden rodzaj herbaty lub często je zmieniać i próbować smaki oraz obserwować ich wpływ na organizm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>