Nadużywanie szkodliwe

Utrata zbędnej wagi to atut odchudzających herbatek. Jednak długotrwałe stosowanie tego typu środków może doprowadzić do uszkodzenia jelit i problemów z sercem.  Wiele herbatek na odchudzanie opartych jest na naturalnych środkach stymulujących pracę jelit, a więc przeczyszczających, oraz nerek, czyli moczopędnych. Przyjmowanie takich substancji przez dłuższy czas może być szkodliwe dla zdrowia. Ziołowe środki przeczyszczające stosowane zbyt często są niebezpieczne. Nie powinno się częściej niż dwa razy dziennie i nie dłużej niż przez 7 dni. W przeciwnym razie grozi nam odwodnienie i zagrażające sercu niedobory potasu.

Najważniejsza jest zasada umiaru, ostrożności i ograniczonego zaufania. Nawet przy spożywaniu ziołowych herbatek, a szczególnie tabletek odchudzających, w których skład wchodzi efedryna – substancja pobudzająca, uzyskiwana w chińskiej roślinie má huáng. Łatwo się od nich uzależnić i szkodzi na  podwyższone ciśnienie. Warto jest zastosować w diecie herbatę pu erh, która oprócz właściwości odchudzających, obniża poziom cholesterolu i usuwa skutki nadużywania alkoholu. Zawarte w niej związki aktywują enzymy pokarmowe do wydzielania soków trawiennych oraz wspomagają pracę jelit. Pijąc regularnie tę herbatę można schudnąć od 3 do 9 kg. Ponadto, zawiera ona wiele związków mineralnych i mikroelementów oraz kofeiny, manganu, wapnia, fluoru, olejków eterycznych i białka, pomaga w koncentracji i poprawia pamięć, oprawia krążenie, łagodzi skutki spożycia alkoholu, reguluje działanie układu pokarmowego i  przemiany materii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>