Niepohamowany apetyt

Walka z nadmiernym apetytem nie jest prosta, ale warto walczyć o szczupłą sylwetkę i dobre samopoczucie. Jest kilka sposobów, które można zastosować w celu pohamowania apetytu. Po każdym posiłku należy odczekać ok. 15-20 minut, zanim zje się dokładkę, a do mózgu dotrze informacja, że żołądek jest już pełny. Pomocne są także niskokaloryczne przegryzki takie jak jabłko czy ogórek. Przyda się też spacer lub gimnastyka, bo ruch podnosi poziom endorfin i poprawia samopoczucie.

Jedzmy bardzo powoli, dokładnie żując każdy kęs i delektując się smakiem potraw. Zamiast po kanapki, sięgnijmy po szklankę maślanki, kefiru, mleka lub po chudy twarożek, który dostarczy nam tryptofanu, z którego powstaje serotonina – hormon hamujący łaknienie. Są ludzie, którzy odchudzają się całe życie i nigdy im się nie udaje. W końcu fundują sobie wczasy odchudzające. Są biura podróży które mają w swojej ofercie wiele ciekawych propozycji dla ludzi bezskutecznie walczącymi z nadwagą. Turnusy odchudzające realizowane są przede wszystkim pod opieką wykwalifikowanej kadry: lekarza ogólnego, specjalisty odnowy biologicznej, fizjoterapeutów, specjalistów rekreacji ruchowej, kosmetyczki dietetyka. Organizatorzy proponują klientom zabiegi wyszczuplające wspomagające odchudzanie i modelujące sylwetkę, gimnastykę, callanetics, aerobik, jogę, stretching, marsze w terenie, gimnastykę w basenie, zabiegi odnowy biologicznej oraz kosmetyczne na twarz i ciało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>